“Епіцентр”, Rozetka чи “Техно Їжак”: як український ритейл масово підхопив хвилю “хайпу” Лабубу

Іграшкову фігурку Лабубу випустили ще п’ять років тому, проте популярною вона стала лише зараз. Про неї розказують співачки Ріанна і Дуа Ліпа, модель Кім Кардашʼян, футболіст Девід Бекхем. Українські підприємці підхопили цей тренд. 

Як розповів керівник мережі магазинів аксесуарів A-SHOP Євген Васютін, який вже місяць продає фігурки в стилі лабубу ціною 650-850 грн, за місяць продажів виторг збільшився на 15%, а якщо врахувати супутні покупки – ріст близько 30%, пише Forbes.

Маржинальність – близько 40%, говорить Олексій Гулий, співвласник мережі “Техно Їжак”, в якій фігурки продаються з 19 травня. 

Оригінальних лабубу, які офіційно ввезені в Україну, немає, – зауважує Павло Овчинніков, співвласник та СЕО групи компаній Kiddisvit. 

Проте його компанія не планує ставати офіційним дистрибʼютором фігурок, а збирається запропонувати альтернативу.

Як українські підприємці заробляють на тренді?

Сьогодні фігурки в стилі лабубу в Україні можна купити у сотні підприємців, зокрема в мережах “Будинок іграшок”, “Антошка”, “Чудо острів”, “Епіцентр”. У формі цих ляльок навіть готують торти, а Monobank випустив секретний аватар з лабубу.

З початку травня почали зʼявлятися перші пошукові запити, за півтора місяці їхня кількість зросла майже у 24 рази, – йдеться у відповіді пресслужби маркетплейсу Prom.ua на запит Forbes щодо популярності лабубу. 

Там додали, що за цей час кількість замовлень у категорії мʼяких іграшок зросла на 71%, а тижневий приріст попиту – 12-20%.

На Rozetka перші товари з лабубу зʼявились у листопаді 2024-го, але продажі до травня 2025 року були незначні, йдеться у відповіді пресслужби на запит Forbes.

У травні продажі зросли в 133 рази порівняно з квітнем. У червні – ще на 400%. Наразі доля продажів цих фігурок – 50% від усіх мʼяких іграшок, куплених на Rozetka у червні 2025-го, – додали у пресслужбі.

Власник Instagram-магазину Labubu_ukr Максим Болта зкаже, що попит росте щотижня на 20-40%. Він вже продав близько 700 фігурок за місяць.

В асортименті – десять видів лабубу: оригінали ціною від 3790 грн і копії вартістю від 749 грн. 95% клієнтів приходить із Instagram, ще 5% – з магазину на Prom.ua. 

Цільова аудиторія цих іграшок – користувачі соцмереж, – пояснює Болта. – Маржинальність – від 30% як для копії, так і для оригіналу.

Гулий з “Техно Їжака” зазначає, що за місяць продали понад 2000 фігурок, а динаміка продажів зросла на 250% порівняно зі стартом. Наразі фігурки є у 90% магазинів мережі, ціна – 999 грн. 

Катерина Ходаківська, власниця магазинів Katiko.store на маркетплейсах Prom.ua, Rozetka та “Епіцентр” продавати почала взимку 2025-го. З того часу продажі виросли в 10 разів.

Продукцію вона замовляє у перевірених постачальників у Китаї – з 2022-го продає на маркетплейсах дитячі товари. В асортименті – фігурки ціною від 490 грн, гаманці, сумки, пенали, футболки з принтами лабубу. 

Закупівельна ціна 15-сантиметрової фігурки в стилі лабубу в Китаї – від 2,1 дол., розповідає cервіс-партнер Alibaba Павло Ковтуненко. 

Авіалогістика "під ключ" займе 18–21 день і обійдеться у 15 дол. за кілограм. Враховуючи вагу однієї іграшки, ціна доставки буде 1,5 дол. за фігурку, – говорить він. 

Васютін та Болта не встигли за трендом, тож замовляли продукцію у постачальників, які вже завезли її в Україну. 

Замовлення з Китаю ускладнене через строки доставки, а трендові товари, як лабубу, мають короткий життєвий цикл, – пояснює Болта, не розкриваючи компанію-постачальника. 

Павло Овчинніков з Kiddisvit пішов іншим шляхом – вже у липні в партнерських ритейл-мережах дистриб’ютора зʼявиться продукція власного бренду дизайнерських колекційних фігурок Pop Top. 

Це іграшки у форматі blind box, орієнтовані на кідалтів. В асортименті – шість серій, загалом близько 50 фігурок, які будемо оновлювати щотримісяці, – розповідає Овчинніков. 

Фігурки доступні для передзамовлення на сайті за ціною від 795 грн до 1395 грн. 

Використовуємо таргетовану рекламу в соцмережах з невеликим бюджетом до $50 на день, говорить Болта. 

Органічний трафік отримуємо з TikTok і через хештеги в Instagram. Поки що товар гарно просуває себе сам, – додає він. 

Ходаківська з магазинами на маркетплейсах використовує лише SEO-оптимізацію.

Чи довго триватиме тренд на Лабубу?

Основними покупцями іграшки є батьки, говорить Гулий з “Техно Їжака”. Таких клієнтів – 70%, називає конкретнішу цифру власник Instagram-магазину Болта. 

Тренд розвивається динамічно: клієнти просять надсилати замовлення в день оформлення, пояснюючи, що дитина не може чекати й влаштовує істерики, – додає він. 

“Локомотив” тренду – підлітки у віці 10–18 років, серед покупців їх до 80%, говорить Васютін з A-SHOP. Його оцінка “живучості” тренду – мінімум пів року. 

Читайте також: Китайський виробник іграшок Labubu втратив 4 млрд доларів капіталізації після критики влади

Тренди в іграшковій індустрії мають різну тривалість життя: спінери злетіли миттєво, але популярність не тривала й пів року, поп-іт протримався трохи довше, проте так само втратив інтерес аудиторії, наводить приклади Овчинніков. Але є й виключення, як лялька L.O.L. Surprise!, що популярна досі, додає він.